تبلیغات
تبادل اطلاعات علمی - پزشکی
 
تبادل اطلاعات علمی
ز گهواره تا گور دانش بجوی
 
 
جمعه 29 اردیبهشت 1391 :: نویسنده :
پیش بینی سكته دوم:


محققان وسیله جدیدی ابداع كرده اند كه میتواند پیش بینی كند آیا شخصی 90 روز پس از سكته اول ممكن است دچار سكته دوم شود یا خیر؟

این وسیله...
یك كشف مهم به حساب میآید، چون مطالعات نشان داده كسانی كه مدت كوتاهی پس از سكته اول دچار حمله قلبی دوم میشوند، بیش از دیگران در معرض خطر مرگ یا معلولیتهای سخت جسمی قرار دارند.

این وسیله از سوی محققان بیمارستان عمومی ماساچوست و دانشكده پزشكی هاروارد تولید شده است و به پزشكان كمك میكند تا بفهمند چه افرادی در معرض خطر بالای سكته دوم قرار دارند و به ارزیابی فوری براساس اطلاعات موجود در معاینات قبلی نیاز است.

در این مطالعه، محققان اطلاعات مربوط به 1458 نفر را كه دچار حمله قلبی ناشی از كم خونی شده و طی 72 ساعت به بیمارستان مراجعه كرده بودند مورد بررسی قرار دادند.

شركتكنندگان در این آزمایش سوابق پزشكی و اسكنهای مغزی انجام شده را به محققان ارائه كردند.
پس از 3 ماه پیگیری دائم احوال 806 شركتكننده، 60 حمله قلبی اتفاق افتاد. از این 60 حمله 30 حمله قلبی 14 روز پس از حمله اول رخ داد.

مطالعات نشان داد خطر حمله قلبی مجدد طی 14 روز 2.6 درصد و در طول 90 روز 6 درصد است. محققان ابزار جدیدی ساختند كه با نگاه به فاكتورهای خطرساز مانند سابقه سكته خفیف ، سن و نوع سكته اول شخص، همراه با اطلاعات به دست آمده از اسكنهای مغزی، احتمال خطر بروز حمله قلبی دوم طی 90 روز را ارزیابی میكرد.                                                                 هر چه نمره به دست آمده زیاد باشد، احتمال وقوع حمله دوم بیشتر است. احتمال سكته دوم طی 90 روز در افرادی كه 3 یا 4 فاكتور خطرساز داشتند، 40 درصد بیش از افرادی است كه هیچ گونه علامت خطری ندارند.
همچنین تحقیقات نشان داد بیش از 96 درصد بیمارانی كه دچار حمله قلبی دوم شده اند یك یا 2 فاكتور خطر در آنها وجود داشته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


با سلام خدمت تمام عزیزان.
بیایید با همدیگر اطلاعات علمی خود را تبادل کنیم تا هم یک رقابت سالم هم مفید اینجا داشته باشیم.مطالب خود را بفرستید و آن را به اسم خودتان در وبلاگ ببینید.مطالب علمی شامل مواد،عناصر،پزشکی،درمانی،و... میشود.پس بیایید دست بدست هم و با یاری خداوند منان شروع کنیم.
با تشکر مدیر وبلاگ

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :